• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wizyta na szczycie, 2016-02-23

Wizyta na szczycie, 2016-02-23

Magdi Batato, wiceprezes Nestlé ds. operacyjnych, gościł we wtorek we wszystkich lokalizacjach Cereal Partners Poland: fabryce płatków śniadaniowych w Toruniu, fabryce batoników zbożowych i muesli w Lubiczu oraz Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Zapoznał się nie tylko z samymi obiektami, ale przede wszystkim z zespołem. Nestlé, największa firma spożywcza świata, jest obok amerykańskiego General Mills partnerem i udziałowcem Cereal Partners Poland, producenta płatków śniadaniowych Nestlé.


Po krótkiej prezentacji sytuacji rynkowej w kategorii zbożowych wyrobów śniadaniowych w Polsce i Europie Centralnej, przedstawionej przez Wojciecha B. Sobieszaka, prezesa CPP i dyrektora Clustera CPW Europa Centralna, wiceprezes Nestlé oraz towarzyszące mu osoby, w tym Simon Smith prezes Nestlé Polska, oprócz wizyt w fabrykach i centrum dystrybucyjnym mieli okazję zobaczyć ekspozycje w typowych polskich sklepach należących do sieci Biedronka oraz Piotr i Paweł.

Magdi Batato podczas prezentacji poszczególnych projektów – głównie dotyczących programu NCE, w tym TPM i Lean, na obszarach produkcyjnych i w magazynach – z zaciekawieniem dopytywał pracowników CPP o szczegóły wprowadzanych rozwiązań i projektów usprawniających pracę i organizację produkcji. Miał też okazję zapoznać się z instrukcją testowania detektora metalu na linii pakującej. Przebyte szkolenie potwierdził podpisem. Zachęcał, by wyniki wszelkich projektów oszczędnościowych obrazować w postaci konkretnie zaoszczędzonych kwot – bo one najlepiej przemawiają do wyobraźni. Kulturę organizacyjną CPP określił jako „kulturę zgodności” (compliance culture). 

Podczas sesji pytań i odpowiedzi mówił o swym doświadczeniu zawodowym, w tym jako nauczyciela akademickiego, konsultanta oraz o swej drodze, jaką przeszedł w Nestlé, zanim został wiceprezesem firmy do spraw operacyjnych. Kilka lat spędził na rynkach Bliskiego Wschodu. Właśnie tam poznał produkowane w Toruniu płatki, które są eksportowane do krajów Zatoki Perskiej. Ceni wysoką jakość wyrobów z Polski! Zachęcał do stawiania pytań i wyzwań oraz kontaktów w ramach grupy Nestlé dla dzielenia się doświadczeniami we wdrażaniu filozofii „Lean”. Jego zdaniem wiele elementów TPM może być realizowanych na obszarach i liniach produkcyjnych, oficjalnie nieobjętych tą inicjatywą. To buduje zaangażowanie pracowników i nie dzieli ich na kategorie: uczestników inicjatywy i oczekujących na nią.

Na pamiątkę spotkania od zespołu CPW i CPP Magdi Batato otrzymał kopię faksymilową pierwszego wydania dzieła urodzonego w Toruniu Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Prezes CPP, wręczając księgę opisującą rewolucyjną teorię kopernikańską, życzył gościowi równie rewolucyjnych, trafnych i trwałych zarazem zmian i decyzji w obszarach operacyjnych Nestlé.