• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Finał 4. edycji studenckich warsztatów, 2017-05-24

Finał 4. edycji studenckich warsztatów, 2017-05-24

W podsumowaniu tegorocznej edycji warsztatów dla studentów w ramach programu Yes4YETI (Youth Employment and Training Initiative), organizowanego od czterech lat przez Cereal Partners Poland Toruń-Pacific we współpracy z uczelniami wyższymi Bydgoszczy i Torunia, wzięło udział pół setki studentów. Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty ukończenia warsztatów. Autorzy najlepszych prac przygotowanych w ramach warsztatów otrzymali specjalne wyróżnienia. W podsumowaniu udział wzięli przedstawiciele toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Bankowej z Torunia. Studenci tych właśnie uczelni wzięli udział w tegorocznej edycji programu Yes4YETI. 


– Są trzy powody, dla których nasi studenci chętnie biorą udział w warsztatach organizowanych przez Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Przede wszystkim jest to dobrze sprofilowany pomysł, doskonała organizacja warsztatów oraz ich cykliczność – wyliczała dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, pełnomocnik dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. – Podczas tych warsztatów nasi studenci mają okazję poznać nie tylko metody pracy, ale i atmosferę panującą w firmie. Dodatkową zaletą Y4Y jest interdyscyplinarność. Na przykładzie CPP widzimy też, jak realizuje się w praktyce społeczną odpowiedzialność biznesu.

Zadowolenia z udziału studentów UTP w projekcie nie krył też dr hab. inż. Janusz Musiał, prodziekan ds. dydaktycznych i studenkich Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy. Studenci tej uczelni po raz pierwszy wzięli udział w warszatach Y4Y. Wskazywali w ankietach oceniających projekt, że dzięki warsztatom mają możliwość zaobserwowania zastosowania wiedzy w praktyce. Cenne były dla nich również bezpośrednie rozmowy z pracownikami różnych działów firmy. Wysoko ocenili przyjazną atmosferę i otwartość pracowników CPP na studentów.

W ramach warsztatów przeprowadzono cztery całodzienne sesje (marzec-maj). Wzięło w nich udział 53 studentów z Wydziałów Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu oraz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z Wydziałów: Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Inżynierii Mechanicznej, Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zarządzania, Telekomunikacji oraz Informatyki i Elektrotechniki. Warsztaty zakończyły się opracowaniem przez uczestników zadań projektowych. Najlepiej ocenionym projektem okazała się propozycja receptury płatków śniadaniowych o właściwościach prozdrowotnych typu „musli-granola” opracowana przez studentki UTP: Annę Florczyk, Joannę Hodyl i Joannę Feldheim (na zdjęciu z dr. J. Musiałem oraz W. B. Sobieszakiem, prezesem CPP). Ze strony CPP projekt koordynowała Karolina Goljat (HR).